Причини безпліддя у жінок

Захворювання, за яких у природних умовах не відбувається зачаття, все частіше зустрічаються у жінок. Це може негативно вплинути як на здоров’я людини, так й на розвиток конфліктних ситуацій всередині молодої сім’ї. Лікування безпліддя, якщо воно організоване фахівцями, дає позитивний результат. Головне, не посилювати проблему її ігноруванням, якнайшвидше звернутися за допомогою до спеціалізованої медичної клініки.

Причини виникнення безпліддя

Вони можуть мати як вроджений, так й поступово набутий характер. У першому випадку лікування особливо складно проводити, навіть хорошим фахівцям, які використовують сучасні методики втручання в організм. У другому є високий шанс вдалого лікування та можливості завагітніти з виношуванням плода та народженням здорової дитини. Основними причинами захворювання варто виділити такі фактори:

  1. По досягненню віку у період від 30 до 40 років.
  2. Вроджені вади захворювань внутрішніх статевих органів.
  3. Перегородки всередині порожнин та шийки матки.
  4. Набуті протягом життя та запальні захворювання, що розвиваються.
  5. Невдало проведені операції, що вплинули на репродуктивну систему.

Практично з будь-якими проблемами можна ефективно боротися, якщо своєчасно діагностувати безпліддя. Тривалість лікування залежить від багатьох змінних факторів. Головне, неухильно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Не переривати розпочате лікування та не вносити до нього самостійно зміни.

Медикаментозні та психологічні причини

Сучасні оральні контрацептиви, які назначає лікар-гінеколог, не призводять до негативних наслідків, навіть під час тривалого вживання жінкою. Якщо перестати їх приймати, здорова жінка здатна завагітніти у наступні три місяці. Проблеми виникають у тому випадку, якщо в організмі вже були патології, а контрацептиви лише стимулювали їх активний розвиток. Серед психологічних проблем виділяють такі:

  • регулярні стресові ситуації на роботі та вдома;
  • страх перед пологами чи майбутнім материнством;
  • негативний досвід сексуального насильства;
  • разові, різкі емоційні зриви у жінок різного віку;
  • нестабільний менструальний цикл продовж тривалого часу.

Комплексний підхід у лікуванні, коли лікарі допомагають як медикаментозно, так й психологічно, дає найкращий результат у лікуванні безпліддя. Основними, зовнішніми симптомами безплідності є періодичні чи хронічні болі у районі живота або статевих органів. Запальні процеси, які виходить повноцінно вилікувати.