Правила прописки в Україні фактично визначають два способи реєстрації:
- У власному житлі
- За згодою власника житла
В свою чергу, обидва способи вимагають від заявників умовні два слоти документів:
- Документи, що підтверджують особу заявника
- Документи, що підтверджують право реєстрації за визначеною адресою.
Прописати людину в Україні можна двома шляхами — в електронній і паперовій формі.
Тепер про все детальніше і по порядку.
Документи на житло
Якщо людина має право власності на житло, одноособово чи в будь-якій частці, це дає безумовне право реєстрації місця проживання у цьому житлі. Також надається право давати згоду на реєстрацію інших осіб у такому житлі. Проте, якщо власників декілька, то для реєстрації потрібна згода кожного з них. Щоб мати можливість зареєструвати місце проживання онлайн, документи для прописки повинні бути внесені у відповідні електронні реєстри. Реєстрація місця проживання в Дії вимагає авторизації через отримання цифрового підпису за допомогою інтернет-банкінгу чи інших сервісів отримання цифрового підпису. Якщо ж документи подаються у паперовому вигляді, то органу реєстрації надаються оригінали документів на право власності на житло, які повертаються відразу після засвідчення їх копій уповноваженою особою.
Документи, що засвідчують особу
Документом, що засвідчує особу громадянина України в розумінні законодавства про прописку являється паспорт або свідоцтво про народження, якщо особа не досягла 14-річного віку. Для іноземців таким документом є посвідка на проживання в Україні або інший документ, що дозволяє іноземцям проживати на території держави, виданий в Україні.
Визначено також перелік додаткових документів в залежності від заявників.
Такими документами є:
- Ідентифікаційний код (за наявності)
- Військовий квиток (для чоловіків громадян України віком від 17 до 60 років)
- Згода батьків на реєстрацію дитини (якщо прописується особа віком до 18 років)
- Паспортный документ іноземної держави з перекладом на українську мову (для іноземців).
Результат послуги
Результатом послуги з прописки є внесення інформації про місце проживання особи до електронного демографічного реєстру та електронного реєстру територіальних громад. Слід зазначити, що ніяких відміток у паспорті про прописку вже не робиться. Проте, видається довідка про реєстрацію місця проживання. Видається вона на вимогу органом реєстрації по місцю прописки або через Дію.
Сервіс з надання прописки
Наразі, в Україні існує сервіс замовлення послуг з реєстрації місця проживання. Цей сервіс базується не лише на юридичному супроводі процедури і підготовці документів, а й на безпосередньому наданні дозволу на реєстрацію у житлі компанії. Крім того, надається комплексне обслуговування клієнта в подальшому. Купити прописку дуже зручно і законно. Враховуючи те, що без прописки в Україні жити заборонено законом, але власне житло, в якому можна прописатись має далеко не кожен.