Антикварні книги, як спосіб інвестиції

Як показує реальна статистика, вартість рідкісних видань неухильно зростає з кожним днем. Навіть не найбільш затребувані томи за один тільки рік набирають від 10 до 30% вартості. Рідкісні антикварні книги можуть збільшувати свою цінність практично вдвічі, за той же самий період часу. Не дивно, що існує тенденція купувати старовинні видання з метою інвестувати частину свого капіталу на майбутнє.

Об’єктивний підхід до інвестиції

Старовинні книги дуже складно знайти на розкладці у букініста. Найчастіше їх продають або за фіксовану вартість на спеціальних майданчиках, або з аукціону. Останній варіант самий непередбачуваний. Антикварна література гарантовано зростає в ціні, але, передбачити, наскільки підвищення вартості буде істотним, практично неможливо. Побічно на цінність впливають такі фактори:

  • вік друкованого видання;
  • скільки відомих екземплярів збереглося у світі;
  • чи піддавався екземпляр реставрації;
  • умови зберігання до та після покупки.

Не варто гнатися за миттєвим прибутком. Такий вид інвестування спрямований на довгострокову перспективу. Через кілька років власник рідкісного видання буде приємно здивований, наскільки ціна зросла з моменту покупки.

Поради початківцям колекціонерам

Художня література має збільшений попит серед колекціонерів, ніж спеціальна, технічна. Підписана автором, автоматично перетворюється на безцінний зразок літератури. Повне зібрання творів одного письменника теж цінується вище, ніж окремі томи. Згодом попит на окремі книги, не залежно від тематики, може різко зрости.