Спорудження димоходу для сауни, що відповідає всім основним інженерним вимогам, вважається дуже складним завданням, з технічного погляду, порівнянного, мабуть, із пристроєм системи вентиляції всередині будинку. Тільки повне дотримання всіх норм і правил проектування та будівництва дозволить вашому димарю опрацювати весь належний йому термін. Щоб правильно визначити висоту, а також діаметр майбутнього димаря, необхідно безпосередньо керуватися характеристиками встановленої пічі для сауни. Димарі для саун можна купити за посиланням.
Проектування димоходу для лазні потребує чіткого дотримання низки умов. Основна частина витягнутого димаря повинна розташовуватися всередині опалювального приміщення. Середня висота від краю лінії горіння має становити близько п’яти метрів.
Вкрай важливо дотримуватися загального балансу між діаметром пічної труби, її висотою та силою тяги. Існує непорушне правило: чим вища пічна труба, тим сильніша тяга. При цьому потрібно пам’ятати, що установка надто витягнутого димоходу підвищує загальний опір повітря, пічні гази віддають тепло стінкам димоходу та швидко охолоджуються. В результаті відбувається різке зменшення пічної тяги. До того ж, якщо труба має досить невеликий діаметр, весь дим може повалити всередину опалювального приміщення. Занадто широка труба швидко зменшує тягу. Також можуть помітно зменшити тягу розташовані горизонтально або під кутом, що не перевищує сорока п’яти градусів, проміжки всередині димаря. Також у них відбувається прискорене накопичення сажі.
Крім того, необхідно правильно вибудувати співвідношення між висотою ковзана будинку, краю труби, інших виступаючих елементів покрівлі та прокладених вентиляційних каналів.
Щоб максимально полегшити доступ, всі стики необхідно виконувати поверх міжповерхових перекриттів.
Димохідну трубу завжди прикріплюють до площини стіни, прямо до кутового відведення і відразу за ним, використовуючи притискні хомути. Проміжки між суміжними хомутами не повинні перевищувати двох з половиною метрів. З зовнішнього боку, витягнуте тіло димоходу фіксують на поверхні покрівлі за допомогою встановлених розтяжок.
Здійснюючи монтаж димаря необхідно постійно пам’ятати про основні вимоги пожежної безпеки.
Не варто використовувати або проектувати димар відразу для декількох печей, розташованих на різній за рівнем висоті. Кожна піч має бути забезпечена своїм окремим димарем.