Секрети самостійного догляду за автомобілем

Зовнішній вигляд машини для багатьох водіїв є важливою складовою їхнього іміджу. Але підтримка зовнішньої та внутрішньої чистоти не займала багато часу, необхідна професійна автохімія для хімчистки салону та полірування лакофарбового покриття. Маючи під рукою необхідні кошти, будь-який водій зможе уникнути додаткових витрат на регулярну глибоку хімчистку машини в дорогому автосалоні.

Базовий комплект водія

У процесі повсякденної експлуатації машина забруднюватиметься. З цим фактом варто змиритися і боротися з появою неприємних плям та інших видів забруднення. Звичайні, побутові підручні засоби для цього зовсім не підходять. Лакофарбове покриття отримуватиме пошкодження і втратить зовнішню привабливість лише за кілька років. Побутова хімія може також спричинити пошкодження кузова та оббивки в салоні. Базовими покупками для догляду варто виділити:

  1. Набір спеціальних губок та м’яких ганчірочок для миття та протирання.
  2. Поліролі для лакофарбового покриття зовнішньої частини кузова.
  3. Універсальна хімія для видалення свіжих плям із текстилю.
  4. Крем для надання еластичності елементам зі шкіри та шкірозамінника.
  5. Концентрована рідина для миття машини.

Якщо виключити з миття кузова звичайні ганчірки та жорсткі губки, лакофарбовий шар зберігатиметься цілим протягом кількох десятків років. Поліроль додатково згладжує мікроскопічні подряпини та не дає воді проникати у зовнішні шари фарби.

Особливості чищення салону

Залежно від інтенсивності експлуатації, але не рідше одного разу на місяць, професіонали рекомендують за допомогою машинного або побутового порохотяга видаляти із салону весь пил та сухий бруд. Вона гарантовано буде накопичуватися в затишних куточках. Крім цього, варто дотримуватися й інших, не менш корисних порад:

  • миття кузова машини повинно супроводжуватися чищенням килимків для підлоги;
  • п’ята на сидіннях видаляти якнайшвидше після їх появи;
  • регулярно сушити салон провітрюванням, якщо на сидіння потрапила вода;
  • протирати внутрішні частини салону спеціальними серветками, що знежирюють.

Якщо забезпечувати чистоту салону, можна досягти не тільки візуальної привабливості, але й не допустити, щоб у кузові з’явився неприємний стійкий запах. Він якраз і виникає через засолювання текстильної поверхні сидінь і проникнення бруду в глибину сидінь. Серед професійної хімії є й засоби догляду за колісними дисками та гумою покришок.