Роль вентиляції в частому будинку

Кожна родина мріє про власний будинок в межах міста або на його околицях. Але, під час будівництва майбутні власники не враховують обов’язкову наявність вентиляційних отворів. Крім того, щоб забезпечити відтік повітря насиченого вуглекислим газом, потрібні електричні вентилятори https://dim-vent.com.ua/. Тільки в цьому випадку можна буде говорити не тільки про затишний, але й безпечний житловий простір.

Чому краще використовувати вентилятори

Природна схильність теплого повітря підійматися вгору залежить від багатьох чинників. На жаль, складна система вентиляційних каналів та отворів не завжди забезпечує можливість робочої схеми. Крім того, щоб повітря встигало виходити в потрібному об’ємі, необхідні досить великі за діаметром вентиляційні отвори. Наявність електричних вентиляторів на вхідних отворах дозволить отримати наступні переваги власнику дома:

  1. Завжди робоча вентиляція в кожному куточку будинку.
  2. Помірні розміри вентиляційних каналів та отворів в стінах.
  3. Відсутність проблем з видаленням вуглекислого газу з кімнат.
  4. Нормальний показник вологості у ванній кімнаті та кухні.
  5. Вентиляція не буде поступово накопичувати пил та павутиння.

Електричні вентилятори створюють надмірний тиск повітря, який рухається вентиляційними шахтами. Таким чином, навіть якщо в систему потрапляє пил, він виноситься за межі будинку без затримки в каналах. Особливо добре працює система вентиляції з рекуператором. Система дозволяє зберігати тепло в зимовий період, та прохолоду з настанням спекотного літа.

Металеві чи пластикові повітряні канали

Проектуючи, чи створюючи систему вентиляції в будинку, власник має змогу використати один з матеріалів для руху відпрацьованого повітря. Повітряні канали з металевих труб зроблених з нержавіючої або оцинкованої сталі мають безліч переваг. Але висока вартість може спричинити підвищення вартості системи вентиляції. Тому досить часто для вертикальних та горизонтальних каналів використовують полімерні труби відповідного діаметру:

  • пластик не боїться перепаду вологості, навіть надмірної;
  • легко впорається з широким діапазоном перепаду температур;
  • не схильний на своїй поверхні накопичувати бруд;
  • на полімерах не формуються грибки та інші колонії бактерій;
  • відносно невисока вартість сучасної вентиляційної системи.

В окремих випадках, є сенс використовувати комбіновані матеріали. В місцях з меншим навантаженням використовувати полімерні труби. Зовнішні елементи та в місцях з особливо гарячим повітрям встановити металеві повітряні канали круглого або квадратного перерізу.